Zapraszamy na Festiwal FilmAT w Polsce – jeden z największych na świecie festiwali filmów turystycznych, ekologicznych i artystycznych. Słynna statuetka Turysty stała się już symbolem profesjonalizmu, przynosząc absolutny zaszczyt i dumę tym, którzy ją otrzymali.

FilmAT – The International Film Art & Tourism Festival organizowany jest od 2006 roku i jest jedynym Festiwalem w Polsce zrzeszonym w International Committee of Tourism Film Festivals CIFFT. W ramach Festiwalu FilmAT oceniane są filmy w poszczególnych kategoriach w czterech głównych tematach, w których najwyższą nagrodą jest Grand Prix:

Grand Prix Tourism
Grand Prix Ecology
Grand Prix Junior for Film for Children &Youth

Ze wszystkich powyższych kategorii film prezentujący największe walory artystyczne może zostać nagrodzony GRAND PRIX ART.

W każdym temacie pracują oddzielne komisje jurorskie, w skład których wchodzą najwyższej rangi specjaliści z tej dziedziny, filmowcy, zdobywcy Oscara i innych międzynarodowych nagród filmowych.

Festiwalowi towarzyszy Konferencja International Tourfilm Academy dedykowana filmowi turystycznemu i ekologicznemu.

Nasza współpraca ze środowiskiem naukowym zaowocowała powołaniem statuetki Turystycznej Sowy, która co roku przyznawana jest najlepszemu dokumentowi służącemu nauce.